1. Niewłaściwy wybór wykonawców.
Nie zawsze drożej znaczy lepiej, zawsze przed wyborem specjalisty warto przeglądnąć jego dotychczasowe efekty pracy, poczytać opinie.
2. Brak umowy z wykonawcami.
Remont mieszkania bez umowy to bardzo ryzykowne, ZAWSZE podpisuj umowę, nie jest ona gwarancją dobrej jakości wykonania prac, jednak zawsze możesz się nią podeprzeć w razie ewentualnych problemów
3. Płatności z góry.
Nigdy nie płać całości wynagrodzenia wykonawcy przez zrealizowaniem umówionych prac. Nie wierz na słowo, że wszystko będzie dobrze zrobione.
4. Brak harmonogramu prac.
Zachowując odpowiednią kolejność prowadzonych prac, unikniesz budowlanych wpadek, a co za tym idzie – wydłużania się całego procesu i ponoszenia dodatkowych kosztów.
5. Oszczędzanie na materiałach budowlanych.
Inwestycja w słabej jakości materiały budowlane może okazać się opłakana w skutkach.
Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z zamontowaniem gniazdka czy syfonu pod umywalką, lepiej będzie jeśli te prace powierzysz specjalistom. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele nerwów i dodatkowych kosztów.
7. Ergonomia w kuchni i łazience.
Oprócz rozplanowania elektryki oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej podczas remontu domu czy mieszkania, a zwłaszcza kuchni i łazienki należy pamiętać o ergonomicznym rozmieszczeniu sprzętów i mebli, tak aby można było łatwo przemieszczać się pomiędzy kluczowymi miejscami.
8. Nie sprawdzenie dostepności produktów.
Wiele materiałów wykończeniowych , a także mebli i innych produktów jest dostępnych za zamówienie. Często na realizacje zamówienia czeka się od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Warto mieć to na uwadze jeszcze przed rozpoczęciem remontu.
Błędy i wpadki podczas remontu domu czy mieszkania zdarzają się często i ciężko wszystkich uniknąć. Jeśli jednak podejdziesz do tego z głową, planując prace i wybierając dobrego wykonawcę, który nie tylko zrobi co do niego należy, ale również podpowie co i jak, masz szansę na uniknięcie większości problemów.