FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Najlepiej abyś już na etapie podejmowania decyzji o zakupie lokalu skontaktował się z architektem wnętrz. Możliwe jest wtedy porównanie możliwości lokalowych różnych mieszkań i wybranie opcji najlepszej lub takiej, która będzie wymagała możliwie najmniejszej ingerencji w układ ścian, co wiąże się również z oszczędnością finansów. Prace nad projektem wymagają czasu i podjęcia wielu decyzji, zatem współpracę z architektem warto rozpocząć możliwie jak najwcześniej aby uniknąć niepotrzebnego stresu, pośpiechu, tak aby ważne decyzje były przemyślane i świadome.

Współpraca z architektem wnętrz to nie tylko zaoszczędzony czas i pieniądze, to również Twój spokój i pewność, że Twoje wnętrze jest dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich codziennych potrzeb. Realizacja inwestycji zgodnie z projektem znacząco skraca czas remontu oraz pozwala uniknąć wielu sytuacji kryzysowych.

Architekt wnętrz sprawnie wyselekcjonuje dostępne materiały i wskaże odpowiednie rozwiązania. Efekt wizualny wyremontowanego mieszkania jest odzwierciedleniem odpowiedniego wyboru produktów oraz umiejętnego połączenia ich ze sobą. Wiedza z zakresu projektowania przestrzeni, oświetlenia, ergonomii, psychologii barw oraz wyczucie estetyczne pozwala uniknąć błędów.

Skorzystanie z usług profesjonalisty jest inwestycją, która zwraca się każdego dnia.

Wycena projektu wnętrz jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Do przygotowania wyceny potrzebuję kilku informacji – czy inwestycja jest w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego, powierzchnia projektowana, ilość pomieszczeń, ew. rzut od dewelopera. Ważną informacją jest również określenie preferowanego stylu wnętrza. Aby otrzymać wycenę napisz do mnie lub zadzwoń, dane kontaktowe znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Każdy projekt jest inny i wymaga innego zaangażowania i nakładu pracy, dlatego czas przygotowania projektu jest ustalany indywidualnie z Klientem. Szacunkowo przyjmuję okres 8-12 tygodni, jednak w przypadku dużych i wymagających projektów czas ten może ulec wydłużeniu.

Oprócz planów i zdjęć z inwestycji bardzo ważne jest przygotowanie inspiracji, wnętrz, detali, które się Tobie podobają. Możesz także przedstawić tylko ogólny klimat w jakim chciałbyś aby wyglądało Twoje wnętrze. Najważniejsze jest dla mnie poznanie Twoich preferencji i potrzeb. Zastanów się czego oczekujesz od nowego miejsca i jakie ma spełniać funkcje.

Zawsze wykonuję inwentaryzację, są to pomiary z natury, o wiele dokładniejsze od dokumentacji budowlanej. Jeśli jednak nieruchomość jest dopiero w fazie budowy lub niemożliwa jest inwentaryzaja z innych względów- bazuję na rzutach od dewelopera.