JAK POWSTAJE PROJEKT

Każdy etap współpracy w zależności od potrzeb klienta może być poszerzony, odpowiednio zmniejszony lub zmodyfikowany.

Wycena

Zanim rozpoczniemy współpracę proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu budowlanego inwestycji jeśli jest dostępny lub podanie ilości pomieszczeń z orientacyjną liczbą metrażu oraz określenie jaki zakres projektowy Ciebie interesuje. Na podstawie wstępnych informacji przygotuję ofertę cenową.

Spotkanie

Jeśli zaakceptujesz przedstawioną ofertę, podpisujemy umowę, dzięki której nasza współpraca jest jasna dla obu stron. Proszę również o przesłanie inspiracji oraz wypełnienie szczegółowej ankiety. Na pierwszym spotkaniu (lub spotkaniu online) oprócz podpisania umowy, omówimy wszystkie etapy współpracy, budżet, ustalimy oczekiwania dotyczące funkcji oraz estetyki wnętrz tak, abyśmy mogli wspólnie stworzyć wnętrza dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji.

Inwentaryzacja

Przed przystąpieniem do kolejnego etapu zostanie przeprowadzona inwentaryzacja, która jest podstawą do wykonania kolejnych etapów projektu. W przypadku, kiedy inwestycja nie jest dostępna, jest w trakcie budowy lub jest to projekt online – pracuję na przekazanych przez Ciebie rzutach, na których umieszczone są wszystkie wymiary.

Układ funkcjonalny

Dobrze zaprojektowane wnętrze musi być nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne, dlatego na podstawie ankiety i zebranych informacji przygotuję 2 do 3 propozycji układów funkcjonalnych najlepszych dla danej przestrzeni w formie rzutów 2D pod kątem ich funkcji, wielkości oraz wyposażenia. Omówimy wszystkie rozwiązania i razem wybierzemy jedną, najlepszą wersję.

Moodboard

Na podstawie inspiracji oraz po akceptacji jednego z wariantów układu funkcjonalnego przedstawię moodboard (planszę) z ogólną charakterystyką wnętrz – będą to przykładowe rozwiązania, propozycja materiałów wykończeniowych, kolorystyki i wyposażenia dostępnego na rynku.

Model 3d i wizualizacje

Bazując na ostatecznie zaakceptowanej wersji układu funkcjonalnego oraz na wybranym wyposażeniu i kolorystyce przedstawionej na moodboard’ach przygotuję model 3D. Wizualizacje fotorealistyczne obrazujące finalny efekt zaaranżowanego wnętrza to etap opcjonalny. Jeżeli zależy Tobie na ograniczeniu kosztów projektu oraz skróceniu czasu pracy nad projektem możemy wizualizacje zastąpić standardowymi widokami z modelu 3D.

Dokumentacja i kosztorys

Po uzgodnieniu wszystkich kwestii wizualnych sporządzona zostanie dokumentacja techniczna, pozwalająca na prawidłowe zrealizowanie projektu przez wykonawców – rzuty, widoki ścian oraz przekroje, wytyczne budowlane – zabudowa G-k, wytyczne hydrauliczne, elektryczne – rozmieszczenie punktów oświetleniowych, gniazd i włączników, układ płytek i posadzki a także dokładne rysunki techniczne zabudowy meblowej i innych elementów realizowanych na zamówienie. Dzięki rysunkom każdy współpracujący z Tobą specjalista będzie wiedział jaki jest zakres jego prac. Przygotuję również kosztorys uwzględniający zastosowane w projekcie rozwiązania, elementy wyposażenia oraz miejsce ich zakupów.