Mieszkanie nowe, do remontu… i co dalej?

Czy potrzebny mi architekt wnętrz?

Remont mieszkania czy domu wymaga bardzo dobrej znajomości rynku materiałów wykończeniowych, wyposażenia, organizacji oraz znacznej ilości wolnego czasu. Przydatna jest także cierpliwość i opanowanie podczas pojawiających się w jego trakcie możliwych problemów.

Większość osób planujących samodzielny remont nie zdaje sobie sprawy z jakim wysiłkiem i kosztem będzie musiało się zmierzyć. Powierzenie wykonania projektu osobie do tego wykwalifikowanej pomoże uniknąć wielu problemów.

Korzyścią, która wypływa z takiej współpracy jest oszczędność pieniędzy, czasu oraz spokój, jednak dla większości osób satysfakcja płynąca z mieszkania w przestrzeni, która jest spełnieniem ich marzeń i tak będzie najważniejsza.

Obecnie dostępne na rynku technologie, materiały budowlane, wykończeniowe, produkty oraz różnorodni producenci potrafią zakręcić w głowie nawet osobie, która dobrze orientuje się w tej tematyce.

Architekt wnętrz sprawnie wyselekcjonuje dostępne materiały i wskaże odpowiednie rozwiązania. Efekt wizualny wyremontowanego mieszkania jest odzwierciedleniem odpowiedniego wyboru produktów oraz umiejętnego połączenia ich ze sobą. Wiedza z zakresu projektowania przestrzeni, oświetlenia, ergonomii, psychologii barw oraz wyczucie estetyczne pozwala uniknąć błędów.

Praca architekta wnętrz to przede wszystkim rozmowa z człowiekiem, poznanie rutyny dnia, odkrycie charakteru drugiej osoby i wysłuchanie jego potrzeb oraz ich zrozumienie.

Współpraca z architektem to zaledwie 1-3% całej inwestycji, a dobry wybór da 100% satysfakcji z otrzymanego efektu końcowego.

Skorzystanie z usług profesjonalisty jest inwestycją, która zwraca się każdego dnia.